Krynica Zdrój - atrakcje w okolicy: wycieczka do Muszyny

Krynica – Zdrój jest często obieranym przez turystów kierunkiem. Niezależnie od pory roku, oferuje mnóstwo atrakcji dla osób w każdym wieku. Jednak również w pobliżu Krynicy – Zdroju nie brakuje ciekawych miejsc, które są warte odwiedzenia.

Krynica atrakcje w okolicy: Muszyna

Ciekawe miejsca w pobliżu Krynicy – Zdroju to z pewnością Muszyna. Muszyna oddalona jest od Krynicy – Zdroju zaledwie o kilka kilometrów. Jest małym miasteczkiem, jednak nie brakuje jej atrakcji.

Ogrody Zmysłów

Zostały zaprojektowane w taki sposób, aby silniej oddziaływać na nasze zmysły. Zostały podzielone na osiem stref. W strefie zdrowia znajdują się rozmaite urządzenia do ćwiczeń na świeżym powietrzu. Chętnie są używane przez odwiedzających, ponieważ nie wymagają dużego wkładu siły. Rozmieszczone są wśród ogródków skalnych, co sprawia, że oprócz dawki ruchu doznamy również wspaniałych wrażeń wzrokowych. W strefie zapachu rośliny zostały dobrane w taki sposób, aby intensyfikować doznania zapachowe. Znajdziemy tam hiacynty, świerki, lilie, jodły oraz kuchenne przyprawy, takie jak miętę, tymianek, szałwię czy czosnek. W strefie dźwięku możemy wsłuchać się w szmer wody, szum drzew czy śpiew ptaków. Strefa zapachowo – dotykowa została zaprojektowana w taki sposób, aby rośliny przyciągały nie tylko swoim zapachem, ale również kształtem liści oraz różnorodną fakturą. W strefie smaku rosną drzewa i krzewy owocowe, co pozwala oprócz ich podziwiania na kosztowanie. Strefa wzroku rozpościera się na całe ogrody, tworząc piękny i naturalny krajobraz. W strefie Afrodyty rosną drzewka miłości, zasadzone przez nowożeńców, które stanowią symbol szczęścia, dobrobytu i rozkwitającej miłości. Strefa baśni i legend o Muszynie jest najmłodszą strefą, która nawiązuje do czasów i wierzeń mieszkańców dawnego Państwa Muszyńskiego. To jedna z najciekawszych atrakcji w okolicy Krynicy – Zdroju.

Krynica Zdrój - atrakcje w okolicy: wycieczka do Muszyny 0

Ogrody biblijne

Zostały podzielone na 5 obszarów tematycznych, na których znajdują się rośliny, miniaturowe krajobrazy, rzeźby i architektura. Ogród pierwszy pokazuje historię zbawienia, począwszy od początku świata aż do wydarzeń z Apokalipsy św. Jana. Rozmieszczony jest na planie kwadratu, a prowadzi do niego rajska brama. Ogród drugi przedstawia biblijne krajobrazy oraz geografię Ziemi Świętej. Na trzech prostokątach znajdziemy układ geograficzny Ziemi Świętej, aranżację pustyni oraz elementy krajobrazu rolniczego. Ogród trzeci przekazuje wybrane tematy nauk proroków. Ogród czwarty, czyli Dziecięcy Ogród Biblijny został stworzony specjalnie z myślą o najmłodszych i stanowi dla nich uroczy, ogrodowy kącik. A ogród piąty w kształcie labiryntu jest Ogrodem dla Zakochanych.

Ruiny zamku

Zamek sięga czasów Kazimierza Wielkiego, gdyż za jego panowania go wybudowano, aby bronił granicy i nadzorował przewóz towarów. Do dnia dzisiejszego pozostały jedynie jego fragmenty, a na ruinach od strony południowej stoi na kamiennym podeście figura Marii Panny, ufundowana przez parafian w roku 1979.

Park Zdrojowy Baszta

Stworzony w celu zapewnienia mieszkańcom i turystom aktywnego wypoczynku. Znajduje się w nim ścieżka zdrowia, plac zabaw, boisko, siłownia na świeżym powietrzu oraz dużo altanek i ławeczek.

Rynek

Centrum miasta, a zarazem jego zabytkowa część. Skupisko charakterystycznych domów oraz obiektów handlowych i usługowych.

Muzeum Regionalne Państwa Muszyńskiego

Parterowy budynek, wybudowany na planie prostokąta. W swojej kolekcji posiada eksponaty związane z historią, sztuką, etnografią, numizmatyką czy archeologią miejscowości.

Spływy pontonowe

Spływ pontonami Doliną Popradu również stanowi doskonały pomysł na spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Przeznaczone są dla każdego, bez względu na wiek. Zapewnia dużą dawkę relaksu oraz stwarza okazję do podziwiania widoków i żyjących w Popradzie zwierząt.

Mamy jeszcze do opisania wiele miejsc w pobliżu miasta Krynica Zdrój, atrakcje w okolicy to temat który będzie z pewnością rozwijany w cyklu artykułów atrakcje w okolicy.

Zobacz ostatnie artykuły

O Krynicy-Zdroju, Krynica Górska

O Krynicy-Zdroju, Krynica Górska

Krynica-Zdrój, nazywana też często Krynicą Górską, zaliczana jest powszechnie do najpiękniejszych polskich uzdrowisk. Położone we wschodniej części Beskidu Sądeckiego miasto wzorowane na architekturze uzdrowisk alpejskich, zachwyca różnorodnością oraz wspaniałymi widokami.

Zobacz więcej

Krynica-Zdrój - historia Perły Polskich Uzdrowisk

Krynica-Zdrój - historia Perły Polskich Uzdrowisk

Krynica, kiedyś największe i najpiękniejsze polskie zdrojowisko wciąż się rozwija. Zdroje krynickie swoim rozgłosem i leczniczym właściwościom zapewniły dawnej Krynicy zaszczytny przydomek „Perły Wód”.

 

Zobacz więcej

Krynica zdrój wyciągi, stacje narciarskie w Krynicy-Zdroju

Krynica zdrój wyciągi, stacje narciarskie w Krynicy-Zdroju

Planujesz aktywne ferie w Krynicy-Zdroju? Krynica-Zdrój jest jednym z największych ośrodków turystyki górskiej i narciarstwa. Sprawdź dostępne stoki narciarskie w Krynicy! Zobacz gdzie warto poszusować w tym roku.

Zobacz więcej