Artykuły

O Krynicy-Zdroju, Krynica Górska

Krynica-Zdrój, nazywana też często Krynicą Górską, zaliczana jest powszechnie do najpiękniejszych polskich uzdrowisk. Położone we wschodniej części Beskidu Sądeckiego miasto wzorowane na architekturze uzdrowisk alpejskich, zachwyca różnorodnością oraz wspaniałymi widokami.

Krynica-Zdrój - historia Perły Polskich Uzdrowisk

Krynica, kiedyś największe i najpiękniejsze polskie zdrojowisko wciąż się rozwija. Zdroje krynickie swoim rozgłosem i leczniczym właściwościom zapewniły dawnej Krynicy zaszczytny przydomek „Perły Wód”.

 

Krynica zdrój wyciągi, stacje narciarskie w Krynicy-Zdroju

Planujesz aktywne ferie w Krynicy-Zdroju? Krynica-Zdrój jest jednym z największych ośrodków turystyki górskiej i narciarstwa. Sprawdź dostępne stoki narciarskie w Krynicy! Zobacz gdzie warto poszusować w tym roku.

Krynica - Zdrój: atrakcje okolicy - Piwniczna w Dolinie Popradu

Piwniczna Zdrój, czyli małe miasteczko położone w malowniczej Dolinie Popradu, oddalone od Krynicy – Zdroju o około 40 kilometrów. Co warto zobaczyć w Piwnicznej? Oto największe atrakcje tego miasta.

Krynica Zdrój - atrakcje w okolicy: wycieczka do Muszyny

Krynica – Zdrój jest często obieranym przez turystów kierunkiem. Niezależnie od pory roku, oferuje mnóstwo atrakcji dla osób w każdym wieku. Jednak również w pobliżu Krynicy – Zdroju nie brakuje ciekawych miejsc, które są warte odwiedzenia.

Krynica Zdrój, co warto zobaczyć w perle polskich uzdrowisk

Krynica – Zdrój co roku przyciąga setki tysięcy turystów. Jest doskonałym miejscem dla miłośników narciarstwa, stanowi idealne miejsce odpoczynku dla kuracjuszy, oferuje wiele miejsc wartych odnotowania dla każdego. Z pewnością wszyscy, zarówno dzieci, jak i dorośli spośród licznych atrakcji turystycznych znajdą coś dla siebie.

Wycieczka do krynicy zdroju - góra parkowa pieszo

Krynica Zdrój stanowi jeden z najciekawszych kierunków turystycznych Polaków, bez względu na porę roku, jaka obecnie wita nas za oknem. Turyści doceniają to miejsce za walory krajobrazowe, możliwość odpoczynku od zgiełku miasta, a także za wiele atrakcji turystycznych idealnie skrojonych na całą rodzinę. Co jest jednak największą atrakcją, szczególnie dla osób, które lubią pospacerować? 

Krynica Zdrój: szlaki turystyczne piesze i rowerowe

Tym, którzy planują aktywny wypoczynek w mieście, Krynica – Zdrój oferuje szlaki turystyczne piesze i rowerowe. Jak wiadomo szlaki turystyczne wyznaczane są po to, żeby pomóc turystom zwiedzić najciekawsze miejsca i atrakcje w regionie.

Najczęściej wynajmowane

Apartament

Apartament

od 400zł Zobacz
Pokój pomarańczowy

Pokój pomarańczowy

od 280zł Zobacz
Pokój fioletowy

Pokój fioletowy

od 140zł Zobacz