Krynica zdrój wyciągi, stacje narciarskie w Krynicy-Zdroju

Planujesz aktywne ferie w Krynicy-Zdroju? Krynica-Zdrój jest jednym z największych ośrodków turystyki górskiej i narciarstwa. Sprawdź dostępne stoki narciarskie w Krynicy! Zobacz gdzie warto poszusować w tym roku.

Słotwiny Arena - nowoczesny ośrodek narciarski

Słotwiny Arena to jedna z najważniejszych stacji narciarskich w Krynicy-Zdroju i okolicach. Nowoczesne wyciągi narciarskie prowadzą tu do 8 km malowniczych tras, z których widoki rozpościerają się na krajobraz unikatowych wzniesień polodowcowych. Innowacyjny kompleks rekreacyjny oprócz atrakcji skierowanych do fanów sportów zimowych, oferuje także możliwość podziwiania na szczycie stacji narciarskiej wyjątkowej wieży widokowej. Charakteryzuje się ona drewnianą konstrukcją o niespotykanym na skale kraju rozmachu. Dzięki swoim unikatowym cechom budowla szybko stała się jedną z czołowych atrakcji w Krynicy-Zdroju. Ponadto, w pobliżu wyciągów narciarskich znajdują się liczne bary i restauracje umilające odpoczynek po czasie spędzonym na świeżym powietrzu. Ze względu na nachylenie stoku, trasy oferowane przez Słotwiny Arenę są odpowiednie zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych narciarzy. Stacja narciarska Słotwiny Arena zapewnia dostęp do dwóch płatnych parkingów w bezpośrednim sąsiedztwie wyciągów.

Kompleks Narciarski Słotwiny

Kompleks Narciarski Słotwiny to ośrodek dla narciarzy i snowboardzistów o różnym zaawansowaniu. Trzy wyciągi narciarskie wchodzące w skład kompleksu oferują znaczne zróżnicowanie w poziomie trudności na trasach. Dostęp do stoków zapewnia czteroosobowa kolej krzesełkowa, wyciąg orczykowy oraz talerzykowy. Co więcej, wszystkie trasy są sztucznie naśnieżane i dokładnie oświetlone, umożliwiając rozrywkę do późnego wieczora. Górna stacja znajduje się wysokości 891 m n.p.m, a całkowita przepustowość to 3600 os/h. Kompleks Narciarski Słotwiny pozwala na białe szaleństwo w atrakcyjnej cenie, ale oferuje także lekcje jazdy na nartach i snowboardzie u wykwalifikowanych instruktorów, jak również możliwość skorzystania z wypożyczalni. Warto również wspomnieć, że ośrodek zapewnia bardzo obszerny parking płatny, zapewniając wolne miejsce nawet w szczycie sezonu.

Krynica zdrój wyciągi, stacje narciarskie w Krynicy-Zdroju 0

Henryk Ski - wyciąg narciarski w samym centrum miasta

Ośrodek Narciarski Henryk Ski ulokowany został na zboczu Góry Krzyżowej (812 m n.p.m.) a w jego skład wchodzą aż cztery kolejki krzesełkowe oraz jeden wyciąg taśmowy. Co ciekawe, ośrodek narciarski mieści się w samym centrum Krynicy-Zdroju, w bezpośrednim sąsiedztwie zarówno restauracji i kawiarni, jak też charakterystycznych atrakcji powszechnie kojarzonych z Krynicą-Zdrój, takich jak Deptak czy Góra Parkowa. Dzięki tej wyjątkowo korzystnej lokalizacji narciarze korzystający ze stacji narciarskiej Henryk Ski mają możliwość korzystania z szerokiego dostępu do wypożyczalni narciarskich. Ze względu na średnie nachylenie stoku Henryk Ski jest opcją w szczególności dedykowaną dla początkujących oraz średniozaawansowanych amatorów nart i snowboardu. W pobliżu stacji narciarskiej znajdują się liczne miejsca parkingowe.

Jaworzyna Krynicka - Krynicka Gondola

Jaworzyna Krynicka (1114 m n.p.m.) jest zdecydowanie najbardziej spopularyzowanym ośrodkiem narciarskim w Krynicy-Zdroju, a także jednym z największych w Polsce. Z doliny Czarnego Potoku na szczyt góry prowadzi rozsławiona kolej gondolowa, umożliwiająca niezwykle komfortowe korzystanie z ośmiu tras narciarskich. Dostęp do wyciągów zapewnia także kolej krzesełkowa. Łącza długość tras zjazdowych to aż 8 km, a najdłuższa z nich ma aż 2600 m. Taka różnorodność umożliwia dostosowanie nachylenia stoku do każdego stopnia zaawansowania umiejętności narciarza oraz snowboardzisty. Ze względu na swoje szczególne położenie stoki Jaworzyny Krynickiej pozostają zaśnieżone przez 4-5 miesięcy w roku, pozwalając na wyjątkowo długi sezon narciarski. Jednak Jaworzyna to nie tylko rozrywka powiązana ze sportami zimowymi. Latem kompleks oferuje także węzeł szlaków turystyki pieszej i rowerowej. Co więcej sam wierzchołek góry jest obleganym punktem widokowym, z którego rozpościera się malowniczy widok na tatry wysokie. O bezpieczeństwo odwiedzających dba zlokalizowane w górnej części północnego stoku schronisko oraz stacjonująca obok niego drużyna GOPR. Nieopodal znajduje się także Muzeum Turystyki Górskiej na Jaworzynie Krynickiej. Na samym szczycie góry istnieje także możliwość skorzystania z licznych bufetów i restauracji. W pobliżu stacji narciarskiej znajduje się zarówno darmowy jak i płatny parking.

Skipass Jaworzyny Krynickiej i KRYNICA.ski

Spośród opisanych kompleksów, dwa z nich należą do grupy ośrodków wykorzystujących wspólny karnet o nazwie KRYNICA.ski. Oprócz kompleksów krynickich w tej grupie znajdują się także wyciągi w okolicznym Tyliczu. Posiadacze takiej karty mają do dyspozycji łącznie 25km tras i w sumie 18 różnych wyciągów narciarskich.

Stacja Jaworzyna Krynicka również oferuje swój skipass. Jedna karta pozwala na dostęp do wszystkich, kolejek krzesełkowych, wyciągów narciarskich oraz kolei gondolowej kompleksu. Narciarze i snowboardziści mają tutaj do wyboru trzy opcje:

  • Karnet czasowy – pełny
  • Żółwik – dla dzieci i początkujących
  • Skipass dla opiekuna grupy

Zobacz ostatnie artykuły

O Krynicy-Zdroju, Krynica Górska

O Krynicy-Zdroju, Krynica Górska

Krynica-Zdrój, nazywana też często Krynicą Górską, zaliczana jest powszechnie do najpiękniejszych polskich uzdrowisk. Położone we wschodniej części Beskidu Sądeckiego miasto wzorowane na architekturze uzdrowisk alpejskich, zachwyca różnorodnością oraz wspaniałymi widokami.

Zobacz więcej

Krynica-Zdrój - historia Perły Polskich Uzdrowisk

Krynica-Zdrój - historia Perły Polskich Uzdrowisk

Krynica, kiedyś największe i najpiękniejsze polskie zdrojowisko wciąż się rozwija. Zdroje krynickie swoim rozgłosem i leczniczym właściwościom zapewniły dawnej Krynicy zaszczytny przydomek „Perły Wód”.

 

Zobacz więcej

Krynica - Zdrój: atrakcje okolicy - Piwniczna w Dolinie Popradu

Krynica - Zdrój: atrakcje okolicy - Piwniczna w Dolinie Popradu

Piwniczna Zdrój, czyli małe miasteczko położone w malowniczej Dolinie Popradu, oddalone od Krynicy – Zdroju o około 40 kilometrów. Co warto zobaczyć w Piwnicznej? Oto największe atrakcje tego miasta.

Zobacz więcej