Wycieczka do krynicy zdroju - góra parkowa pieszo

Krynica Zdrój stanowi jeden z najciekawszych kierunków turystycznych Polaków, bez względu na porę roku, jaka obecnie wita nas za oknem. Turyści doceniają to miejsce za walory krajobrazowe, możliwość odpoczynku od zgiełku miasta, a także za wiele atrakcji turystycznych idealnie skrojonych na całą rodzinę. Co jest jednak największą atrakcją, szczególnie dla osób, które lubią pospacerować? 

Wycieczka Góra parkowa Krynica Zdrój

Góra parkowa Krynica Zdrój to miejsce, do którego tłumnie przybywają turyście żądni trekkingu, seniorzy, ale również rodziny z dziećmi. Góra stanowi szczyt masywu Beskidu Sądeckiego, a na samą górę możemy nie tylko wejść szlakiem turystycznym ale również wjechać kolejką linowo terenową. Co ciekawe, jest to pierwsza w Polsce kolej tego typu, wybudowana jeszcze w 1937 roku. Góra Parkowa Krynica to atrakcje, które sprawią, że spędzimy na szczycie więcej czasu, niż zakładaliśmy. Po pierwsze piękne widoki, które są jeszcze lepiej zaprezentowane dzięki punktowi widokowemu. Na górze czeka nas także ścieżka spacerowa, która zawiedzie nas wokół 3 stawów, ścieżka zdrowia i wiele altanek, w których możemy odpocząć. Co ciekawe, na szczycie czekają również na nas rajskie zjeżdżalnie, oraz tor saneczkowy, który stanowi doskonałą infrastrukturę na zimowy wypoczynek. 

Inne atrakcje Krynicy Zdrój

Wycieczka Krynica Zdrój to nie tylko Góra Parkowa. Dla wszystkich turystów czekają ogrody zmysłów, parki linowe a dla fanów sportów wodnych spływy kajakowe i pontonowe Doliną Popradu. Spływ może stanowić doskonałą atrakcję dla dzieci, które marzyły zawsze o spływach. Dolina jest bardzo bezpiecznym miejscem na rozpoczęcie przygody ze spływami. Krynica Zdrój to miejsce, w którym spędzić możemy kilka dni i każdego dnia spędzać je inaczej. Dlatego właśnie na turystów czeka duża baza noclegowa. 

Pokoje Krynica Zdrój są dostępne w każdej cenie, dlatego każdy przyjeżdżający znajdzie idealną bazę wypadową dla siebie. Jeśli powyższe atrakcje to za mało, na turystów zawsze czeka wiele ścieżek rowerowych, od tych najłatwiejszych po wymagające trasy biegnące przez szklaki górskie.

Zobacz ostatnie artykuły

O Krynicy-Zdroju, Krynica Górska

O Krynicy-Zdroju, Krynica Górska

Krynica-Zdrój, nazywana też często Krynicą Górską, zaliczana jest powszechnie do najpiękniejszych polskich uzdrowisk. Położone we wschodniej części Beskidu Sądeckiego miasto wzorowane na architekturze uzdrowisk alpejskich, zachwyca różnorodnością oraz wspaniałymi widokami.

Zobacz więcej

Krynica-Zdrój - historia Perły Polskich Uzdrowisk

Krynica-Zdrój - historia Perły Polskich Uzdrowisk

Krynica, kiedyś największe i najpiękniejsze polskie zdrojowisko wciąż się rozwija. Zdroje krynickie swoim rozgłosem i leczniczym właściwościom zapewniły dawnej Krynicy zaszczytny przydomek „Perły Wód”.

 

Zobacz więcej

Krynica zdrój wyciągi, stacje narciarskie w Krynicy-Zdroju

Krynica zdrój wyciągi, stacje narciarskie w Krynicy-Zdroju

Planujesz aktywne ferie w Krynicy-Zdroju? Krynica-Zdrój jest jednym z największych ośrodków turystyki górskiej i narciarstwa. Sprawdź dostępne stoki narciarskie w Krynicy! Zobacz gdzie warto poszusować w tym roku.

Zobacz więcej